Мария Орлова е надеждата на руския скелет

Съдържание:

Anonim

Днес ще говорим за младата надежда на руския скелет. Мария Сергеевна Орлова - майстор на спорта, играе за руския национален отбор, спорт - скелет, победител в европейските и световни първенства.

Мария Орлова

Биография и кариера

Мария Орлова е родена на 14 април 1988 г. в Санкт Петербург. Височина - 167 см, тегло - 69 кг.

Младата Маша веднага започна да се занимава с лека атлетика, но с течение на времето осъзна, че няма да може да успее в този спорт и започна да тренира скелет.

Мария Орлова се занимава със скелет от 12-годишна, а през 2008 г. Маша е избрана за националния отбор, където започва да участва в големи международни състезания, показвайки много добри резултати.

Дебютирайки на Европейската купа в германския град Винтерберг, Орлова показа деветото време, като със същите резултати прекара остатъка от сезона. Момичето винаги се е вкопчило в първите десет.

Биография на Мария Орлова

След това Мария чакаше световното първенство за младежи, резултатът от което беше девето място.

Следващия сезон Мария Орлова увеличи значително темпото: само веднъж не успя да се закрепи в челната десетка от осемте проведени етапа и в общото класиране завърши сезонана четвърто място.

В края на 2010 г., с променлив успех, спортистът участва в Купата на Америка и през същия сезон участва в Междуконтиненталната купа.

Сезон 2012, Мария Орлова не си изкара много добре. Тя участва веднага във всички състезания за купа, а най-добрият резултат дойде на пистата в Швейцария (Санкт Мориц), където спортистът спечели девето място. В края на сезона Маша беше 12-та в общото класиране.

Значителни награди

През 2013 г. в австрийския град Иглс на Европейското първенство Орлова спечели сребро, което влезе в общото класиране, благодарение на което Маша получи допълнителен медал за купата - бронз. В смесената отборна надпревара на Световното първенство в Винтерберг Мария добави още един бронз към съкровищницата си от медали.

Спортистът има повече от едно представяне напред, а Мария Орлова, чиято биография все още не е толкова обширна, ще бъде видяна повече от веднъж в това спортно поле. Пожелаваме късмет на младия и обещаващ спортист.