Как върви състезанието за най-силния човек в света?

Anonim

Не е лесно да изберете най-силния човек. Всички кандидати трябва да изпълняват различни задачи при едни и същи условия. Само в този случай е възможно да се сравни един герой с друг. Всяка година някъде в края на декември или в началото на януари се провеждат международни състезания, които се наричат „Най-силният човек в света“. В състезанието участват 30 най-силни хора на планетата от различни страни.

най-силният човек в света

Как са тези състезания?

Най-силният мъж в света трябва да премине повече от един тест. От трите дузини атлети само десет души влизат във финала. Те се избират по следния начин: провеждат се пет кръга, във всеки от които се определят двама победители, които автоматично влизат във финала. Преди това тези състезания бяха безинтересни и сурови. В днешно време, напротив, състезанието е много популярно. Организаторите превърнаха тези състезания в интересни ивълнуващо шоу. Всички силни мъже трябва да преминат през различни състезания. Статията описва само някои от тях.

1. Тяга на превозните средства. Всички участници трябва да влачат определен вид транспорт на 30 метра. Който изпълни тази задача по-бързо, печели. Обикновено се дърпат камиони, самолети, автобуси, тролейбуси и дори влакове.
  2. Клек с тежък товар върху раменете. Товарът може да бъде кола, тухли или дори група хора на платформа. Теглото обикновено надвишава 400 килограма.
  3. Интересно име за следващото състезание - "Transfer and drag". Участниците трябва да преместят котва с верига за определено разстояние, след което те носят същите неща обратно. Както правилно отбелязаха организаторите на състезанието, участниците носят товара в едната посока и го влачат в другата. Това са състезанията!

Интересни факти

Състезания "Най-силният човек в света" се провеждат от 1977 г., Съединените щати се считат за тяхна родина. Най-голям брой медали, а именно 21 (от които 8 златни) принадлежат на Америка, следвана от Исландия, след това Полша. През 2008 г. беше открита Залата на славата, посветена на многократните победители в тези игри, като най-почетното място, разбира се, беше дадено на Мариуш Пудзяновски.

снимка на най-силния мъж в света

Мариуш Пудзяновски е истински герой

Този човек с право заслужава титлата - "Най-силният човек в света." Роденият в поляка Мариуш Пудзяновски е най-известният победител в тези състезания. Той печели купата цели пет пъти, два пъти заема почетно второ място и още един пъттрети. Мариуш Пудзяновски безспорно е най-силният мъж в света. Снимката показва полски атлет преди състезанието Duck Walk.

Зудрунас Савицкас е световният рекордьор

Жудрунас Савицкас е роден в Литва. Той е трикратен победител в състезанието за най-силен човек в света, а също така се класира втори три пъти в тези игри. Žudrunas участва осем пъти в състезанието Arnold Strongman Classic, организирано от самия Шварценегер. Той никога не е губил в тези състезания. За всичките си постижения той влезе в Книгата на рекордите на Гинес.

Заключение

По този начин най-силният мъж в света се определя ежегодно на международни състезания. Например настоящият световен шампион вече е двукратен победител - американецът Брайън Шоу.